Рафаел Надал разгроми сънародника си Роберто Баутиста-Агут в 1/8-финален сблъсък от "Ролан Гарос". Матадора се оказа безмилостен и този път, въпреки че насреща му беше "вторият по сила испанец" - 6:1, 6:2, 6:2 за час и 53 минути.

Надал вече си осигури място на четвъртфиналите от надпреварата и "следващата му жертва" ще е Милош Раонич или Пабло Кареньо-Буста, който елиминира Григор Димитров с трисетова победа.

И този път Надал спечели впечатляващо много точки от втори сервис (той е лидер в турнира в това отношение) - 73%, а 62 бяха процентите при първото му подаване. Матадора наниза 31 уинъра и 23 непредизвикани грешки срещу 12 печеливши удара на Баутиста-Агут и цели 25 "подарени". В петсетов формат на клей Надал вече има 99 победи и само 2 поражения, като на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" ще преследва юбилейния си стотен успех.

Каролин Возняцки е първият четвъртфиналист на "Ролан Гарос"

Датчанката победи Светлана Кузнецова с 6:1, 4:6, 6:2

С успеха днес той изравни рекорда на Роджър Федерер (Швейцария) с 11 четвъртфинала в Париж, след като пласира 31 печеливши удара срещу едва 12 на Баутиста Агут в мача.

За място на полуфиналите Надал ще срещне победителя от срещата между Милош Раонич (Канада) и Пабло Кареньо Буста (Испания).

Руснакът Карен Хачанов стана най-младият осминафиналист в турнира от 2009 година насам, след като се наложи над номер 21 Джон Иснър (САЩ) със 7:6(1), 6:3, 6:7(5), 7:6(3) след три часа игра.

21-годишният Хачанов, който дебютира в Париж, направи най-доброто си класиране в турнирите от Големия шлем. Следващият съперник на руснака ще бъде водачът в световната ранглиста и миналогодишен финалист Анди Мъри (Великобритания).