Кристина Младенович детронира шампионката на "Ролан Гарос" - Гарбине Мугуруса. Представителката на Франция се класира за четвъртфиналите на турнира след успех с 6:1, 3:6, 6:3 за 121 минути и стана втората представителка на домакините на тази фаза от надпреварата.

Втората, защото на 5 юни предстои двубоят от 4 кръг между Каролин Гарсия и Ализе Корне, така че Франция ще продължи да мечтае за трофей поне в схемата при жените, след като при мъжете по-рано в неделя Ришар Гаске се отказа поради контузия и Гаел Монфис остана единственият французин на 1/8-финал.

Гаел Монфис спечели френския сблъсък в Париж

Атрактивният тенисист се изправя срещу Вавринка в следващата фаза

Младенович надделя над Мугуруса, въпреки че направи седем двойни грешки само в третия сет и общо 16 в мача (рекорд на "Ролан Гарос"), но иначе извън тях бе сбъркала само 13 пъти в разиграванията, докато испанката подари на опонентката си 33 точки и едва 4 от тях бяха от сервис. Значително предимство Младенович имаше и при началния удар - 70% спечелени точки при първи и 43% при втори срещу 55 и 43 съответно в актива на Мугуруса.

На четвъртфиналите Младенович, която бе горещо подкрепяна от феновете на корта, ще се изправи срещу Винъс Уилямс или Тимеа Башчински.

Възможно ли е въобще някой да спре Рафаел Надал на "Ролан Гарос"?

Испанецът размаза победител от "София Оупън"

"Благодаря ви. Ще се опитам да говоря, но съм много развълнувана. Мач от четвъртия кръг срещу защитаващата титлата си е нещото, което всички очакваха, включително и аз. Обичам да играя тук. Не съм перфектна, правя грешки.

Днес допуснах около 35 двойни грешки, но благодарение на вашата подкрепа не се обезкуражих, запазих сили и самообладание и се борех за всяка точка. Благодарение на вас успях да се преборя и съм на четвъртфиналите", обърна се към публиката след двубоя Младенович.