Григор Димитров продължава победният си ход в турнира при юношите от Откритото първенство на Франция по тенис.

17-годишният хасковлия, който в момента е №1049 в мъжката ранглиста, преодоля и третия кръг на надпреварата. Димитров, който е поставен под №14 в схемата на надпреварата, отстрани №3 Джонатан Ейсерик от Франция с 6:3, 6:4 за час и три минути игра.

Димитров започна перфектно мача, като поведе с 3:0 гейма с пробив, като затвори сета за 25 минути. Във втората част българинът отново стартира с пробив за 2:0 гейма, като след това доведе резултата до 3:1, за да затвори мача с 6:4 гейма във втория сет.

Тенисистът ни записа 37 печеливши удара, като направи 3 аса.

Следващият съперник на Димитров ще бъде №12 в схемата Йежи Яновиц.  На осминафиналите полякът победи трудно Антоан Фере от Франция с 6:7(3), 7:5, 7:5.