Поставената под номер 20 в схемата Даря Касаткина се класира за първия път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Рускинята победи сънародничката си Вероника Кудерметова с 6:5, 7:6(5) за 2:08 часа игра и продължава без загубен сет от началото на турнира.

Кудерметова поведе с 3:1, след което допусна два пробива и съперничката й спечели първия сет с 6:4.

Във втората част Касаткина взе аванс от 3:1 и 4:2, но в осмия гейм допусна пробив и Кудерметова изравни. В десетия гейм Касаткина загуби подаването си, сервирайки за мача и се стигна до тайбрек. В него тя поведе с 5:0 и 6:1, но Кудерметова успя да спаси четири мачбола и да намали изоставането си до 5:6. Касаткина спечели следващото разиграване и затвори двубоя.