Денислава Глушкова отпадна драматично във втория кръг на Откритото първенство на Франция за девойки. 18-годишната българка отстъпи с 1:6, 6:4, 5:7 на поставената под номер 7 швейцарка Селин Наеф.

Срещата продължи 2 часа и 23 минути. В първия кръг Денислава елиминира Шарлот Кемпенaерс-Поч от Австралия. Това е второ участие за талантливата българка на турнир от Големия шлем. В началото на годината Глушкова постигна две победи и стигна до третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Българката започна лошо срещу Селин Наеф и загуби първия сет с 1:6. Денислава поведе с 3-0 в началото на втората част, но допусна обрат за 3:4. След това обаче Глушкова спечели шест поредни гейма.

Тя спечели втория сет с 6:4 и поведе с 3:0 в третия. За съжаление Денислава допусна изравняване при 4:4. След това тя поведе с 5:4, но загуби следващите три гейма.

Денислава Глушкова загуби мача на двойки при девойките от първия кръг на Ролан Гарос

Българката и Саяка Иши загубиха от Лусиана Мояно и Лусиана Аларкон Перес с 5:7, 2:6