Женският национален отбор на САЩ по футбол добави втора победа в актива си на олимпийския турнир в Рио. В мач от Група „G“ американките се наложиха с 1:0 над Франция в Бело Оризонте.

Срещата беше под № 200 за националния отбор в кариерата на сексапилната вратарка Хоул Соло. Тя не допусна гол и отново беше повод на шеги от феновете заради коментарите си за вируса Зика преди началото на Олимпиадата.

Капитанката на американките Карли Лойд вкара единствения гол в мача. Тя се разписа на празна врата в 63-ата минута, след като беше точна при добавката на удар на Тобин Хийн, рикоширал в гредата. Така вратарката Сара Бухади нямаше какво да направи при удара от два метра на Лойд.

Капитанът на френския тим Уенди Ренар удари греда в началото на мача, а Хоуп Соло успя да парира удар на Мари Лор Дели през първото полувреме.

Така САЩ оглави класирането в групата с шест точки след два изиграни мача, докато французойките са втори с актив от три пункта.

В мач от Група „F“ Канада се наложи с 3:1 на Зимбабве пред 30 000 зрители в Сао Паубо. Джанин Беки вкара две попадения за успеха, а Мавис Чиранду реализира за африканския тим.