Ели Гури приключи участието си на олимпийския турнир по класическа борба в категория до 98 килограма. На четвъртфиналите, българският представител загуби след технически туш от шведа Карл Шьоен.

Видимо уморен след двете си последователни победи над Халауи (Алжир) и Надарейшвили (Грузия), борецът ни нямаше физически сили да се противопостави на далеч по-свежия скандинавец.

Така класическата ни борба ще остане без отличие от Игрите в Рио.

Елис Гури: Това е последната ми Олимпиада

„Не трябваше да пускам шведа да ме хваща за ръката”

Двубоят започна равностойно в стойка, като реферът приканваше и двамата борци за далеч по-активни действия на тепиха. Малко по-настоятелен сякаш бе Шьоен, който обаче нямаше как да пробие добрата защита на Гури.

В 1:21 минута шведът бе поставен в партер. Времето на Гури обаче не му достигна, за да запише точка в своя актив. Причината – неудобен захват. Елис получи предупреждение за пасивност в 2:20 минута, ала скандинавецът реши битката да продължи в стойка.

След 30-секундната почивка, Гури  бе поставен в партер и за съжаление шведът успя да го обърне, записвайки 2 точки. Лошото обаче не свърши до тук, последва и хвърляне за 4 точки + допълнителни 2, което доведе и до технически туш.

Броженията на треньорския ни тандем Армен Назарян и Милчо Радуловски срещу съдийското решение обаче не бяха чути и така Елис трябваше да се примири с тежкото поражение.