Фиджи спечели първи медал от олимпийски игри в своята история. Малката островната държава разгроми във финала на турнира по ръгби 7, Великобритания с 43-7 и грабна златните медали от дебютния турнир на този спорт на Олимпиадите.

Мачът беше рецитал на тема как се играе ръгби 7. Победителите направиха 7 есета срещу само 1 на техните противници. Още на полувремето резултатът беше 29-0.

В среща за третото място Южна Африка победи убедително Япония с 54-14. Японците бяха голямата изненада на турнира, след като елиминираха на четвъртфинала Франция с 12-7.

Голямото разочарование беше Нова Зеландия. „Кивитата" се класираха чак на пето място, Те бяха сочени за съперник на Фиджи на финала, но им се наложи да играя с бъдещите шампиони още на четвъртфиналната фаза, където загубиха с 7-12.

Шестото място е за Аржентина, седмото за Франция. Австралийците, които също са сила в този спорт, отидоха част на осмо място.

Така страните с медали продължават да се увеличават.