58-годишният Ник Скелтън стана вторият най-възрастен златен медалист от олимпийски игри, след като спечели златен медал в надпреварата на прескачане на препятствия в конния спорт.

Среброто е за шведа Педер Фредриксон, а бронзът за канадеца Ерик Ламазе.

Шестима ездачи преодоляха паркура без грешка и се наложи джъмп-оф (допълнителен кръг) за да бъдат определени медалистите.

Скелтън преодоля трасето отново без грешка за 42.82 сек. Педер Фредриксон също беше безгрешен, но малко по-бавен. Швейцарецът Стев Герда, катарецът Али Ал Тхани и "бронзовият" Ерик Ламазе сбъркаха.

Скелтън, който е с 13-годишния кон Биг Стар се състезава от 40 години. Той си счупи врата си през 2000-а година и официално се оттегли от спорта. На Олимпиадата в Лондон беше част от тима шампион в отборната надпревара. Днешната му титла прекъсна 44 годишна суша за Великобритания в индивидуалното състезание. Биг Стар беше получил тежка контузия и две години не се състезава. Това не попречи на Склетън да заложи на любимия си кон, който му се отблагодари с перфектни скокове.

Снимка 249838

Класиране по медали в Рио 2016

Вижте пълното класиране по медали на 31-те летни олимпийски игри в Рио де Жанейро