Наставникът на Реал (Мадрид) Зинедин Зидан бе доволен от представянето на своя отбор при победата с 2:0 над Барселона. С успеха в "Ел Класико", "белите" отново се изкачиха на върха в Ла Лига.

"Победата в "Ел Класико" носи прекрасно усещане. Първото полувреме беше много трудно за нас, но това е нормално. След почивката играхме по най-правилния начин.

Бяхме опасни в атака и пресирахме прекрасно, което беше най-важното. Ако не пресираш Барса, постоянно ще гониш топката, а това е лошо.

Винисиус заслужи този гол срещу най-големия съперник. Радвам се и за Мариано. За него не е лесно, че играе по-рядко. Днес се включи чудесно и всички сме щастливи от приноса му", заяви Зидан.

Реал (Мадрид) победи Барселона с 2:0

Реал (Мадрид) с чиста победа над Барселона в Ел Класико №180, "галактикос" отново на върха в Ла Лига