Жозе Моуриньо остана много доволен от победата на неговия Реал Мадрид над Хетафе. "Белия балет" удари тима от мадридското предградие с 4:2 и по този начин след едва два изиграни мача задмина вечния враг Барса с 2 точки.

Най-големи полемики след мача предизвика дузпата, която главният арбитър даде за "Белия балет". През втората част, при резултат 1:1, Кристиано Роналдо бе фаулиран, но извън наказателното поле.

Жозе Моуриньо призна, че дузпа не е имало, но защити своя играч, който не е симулант, според Специалния. Той дори намекна, че други играчи симулират, визирайки последната минута на двубоя между Барселона и Реал Сосиедад. Тогава Лионел Меси пробва да си изпроси дузпа, но получи жълт картон за симулация.

"Нямаше дузпа, но Кристиано не симулира, за разлика от някои други играчи. Те играеха прекрасно, а ние - не. След дузпата ние бяхме по-добри и мисля, че заслужавахме да победим", каза Моуриньо.