Карим Бензема бе лидер в нападението на Реал (Мадрид) при визитата на "кралете" на скромната единайсеторка на Корнея, в срещата между двата тима от 4-ия кръг на турнира за Купата на краля.

Гостите се наложиха с категоричното 4:1 и на пръв поглед обезсмислиха реванша на 02.12. Любопитно за отбелязване бе това, че в отсъствието на мегазвездата Кристиано Роналдо, 3 от 4-те гола за "белите" бяха реализирани от бранители. Точен на два пъти бе Варан, веднъж вкара Марсело, а още едно попадение добави и Хавиер Ернандес. Почетният гол за домакините бе дело на Муньос.

Компания на Бензема в атаката на "галактикос" правиха Чичарито, Иско и Хамес Родригес, като в акциите на състава в предни позиции се включваше и Ияраменди.

На вратата за столичани бе Кейлор Навас, за когото по-рано днес се появи информация, че е разследван от отдел "Наркотици" на специалните служби в родината си Коста Рика.

Реал доминираше през цялата среща, като обаче столичани подходиха високомерно към опонента си и можеха да изненадат неприятно своите фенове.

Малко очаквано френският бранител на "галактикос" Рафаел Варан откри резултата в 10-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер. В 21-ата обаче Муньос финтира бранител в бяло и прати кълбото покрай Навас за 1:1, хвърляйки в смут щаба на гостите.

Преди почивката Варан повтори упражнението от малко по-рано, като отново бе над всички при изпълнение на ъглов удар и за втори път порази вратата на съперника за 2:1.

Последва по-категорична втора част на мача за "кралете", които с попадения на Чичарито и Марсело, довкарал отбита от стража на Корнея топка 15-ина минути преди края, се наложиха с крайното 4:1.

Реваншът на "Бернабеу" е насрочен за 02.12.

Ето и всички избраници на Карло Анчелоти, с които италианският спец започна днес: Навас, Арбелоа, Начо, Карвахал, Варан, Кедира, Ияраменди, Хамес, Иско, Чичарито, Бензема