УЕФА обяви, че разследва четирима футболисти на Реал (Мадрид) за евентуално нарушение на дисциплинарния правилник заради поведението им в реванша от осминафиналите в Шампионската лига срещу Атлетико (Мадрид).

Разследваните футболисти са Килиан Мбапе, Винисиус Жуниор, Антонио Рюдигер и Дани Себайос.

Двубоят се игра на стадиона на "дюшекчиите" на 12 март и беше спечелен от "кралете" след изпълнение на дузпи. В радостта си обаче след последния сигнал почти всички футболисти на Реал застанаха пред единия от секторите зад едната врата. На горните редове там бяха техните привърженици. На по-ниските обаче бяха такива на Атлетико, което доведе до напрежение.

Поради тази причина въпросните състезатели на "белите" са обвинени, че са провокирали.

"Марка" уточнява, че Рюдигер е разследван заради жест, имитиращ рязане на глава. Мбапе пък се докосва по гениталиите, а Винисиус влиза в конфронтация с фенове още преди края на срещата.

Предполага се, че Дисциплинарната комисия към УЕФА е била сезирана от Атлетико (Мадрид).

Само един от Барселона е в топ 5 на най-добре платените играчи в Ла Лига

Само един от Барселона е в топ 5 на най-добре платените играчи в Ла Лига

Останалите четирима са от Реал (Мадрид)