Реал (Мадрид) спечели по убедителен и напълно достатъчен начин домакинството си на Депортиво Алавес, в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят на "Сантяго Бернабеу" завърши с успех за "галактикос" с 3:0.

Снимка 286589

Автор на първото попадение в срещата бе Карим Бензема. Французинът се разписа във вратата на съперника след 31 минути игра, като въпреки множеството положения, открили се пред него и съотборниците му в нападение, резултатът се запази непроменен чак до 85-ата минута на двубоя.

Тогава Иско покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Начо, разписал се две минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 286588

Гостите на няколко пъти опитаха да изненадат именития си опонент с бързи действия на контраатака, но защитата на "белия балет" галантно и своевременно отразяваше опасностите пред вратата си.

Този мач задължително трябваше да бъде спечелен от столичани, за да остане отборът на върха в класирането. Така и стана.

Снимка 286587

Зинедин Зидан рискува, като реши да даде почивка на някои основни играчи, като Серхио Рамос, Кейлор Навас, Хамес Родригес и Марсело.

Зинедин Зидан: Ние сме велики, ще вървим напред

Зидан: Ние сме велики, ще вървим напред!

"Никой не може да изтрие историята на клуба ни"

Французинът все пак има едно наум за сблъсъците с Байерн, Атлетико и Барселона, но и знаеше добре, че пътят към титлата минава и през подобни на днешната срещи.

Наличието на Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема в нападението и на Лука Модрич, Тони Кроос и Иско в средата на терена дадоха сериозна гаранция за победа срещу баските, които са твърдо в средата на класирането.

Алавес е в добра форма напоследък, като преди паузата за националните отбори, спечели 4 от предишните си 6 двубоя и загуби само един от тях. В предишния сблъсък между противниците Депортиво си позволи да поведе, след което падна с 1:4, но и днес не успя да спечели нито точка.