Реал (Мадрид) допусна загуба в гостуването си на Ейбар в двубой от 13-ия кръг в Примера дивисион. "Кралете" отстъпиха пред своя съперник с изненадващото 0:3, като до почивката губеха с 0:1.

Резултатът бе открит още в 16-ата минута, когато Гонсало Ескаланте достигна до отбита топка в наказателното поле и веднага я изстреля ниско в средата на вратата, преодолявайки стража на "белите" за 1:0. 60 секунди по-късно, домакините отново отбелязаха гол, но той бе отменен след намесата на ВАР технологията.

В 35-ата минута, Гарет Бейл имаше шанс да изравни от пряк свободен удар, но изпрати топката в лесния ляв ъгъл за вратаря и той изби.

Снимка 391265

Източник: БГНЕС

В 52-ата минута, Марк Кукурея комбинира с включващия се в атаката Серхио Енрих, който лесно си освободи пространство и шутира към вратата, преодолявайки Куртоа за 2:0. Пет минути по-късно, Гарсия Кике направи резултата за своя отбор класически, след се възползва от отскочила към него топка. Той с лекота я засече и изстреля ниско по тревата за 3:0, с което оформи и крайния резултат.

Снимка 391264

Така, Реал продължава да заема шестото място във временното класиране в Ла Лига с актив от 20 точки, докато Ейбар вече е седми с 18.