Отборът на Реал (Мадрид) допусна груба грешка при тазвечершното си домакинство на Реал Сосиедад. "Белият балет" претърпя поражение с 0:2.

Гостите откриха резултата още в 3-ата минута, след като Каземиро издърпа за фланелката съперников футболист и главният рефер нямаше избор освен да посочи бялата точка, тъй като нарушението беше в наказателното поле. Зад топката застана Вилиан Жозе, който за малко да сгреши, но Тибо Куртоа не успя да изчисти кълбото - 1:0.

В 10-ата минута, Карим Бензема засече хубаво центриране в пеналта и си освободи достатъчно пространство, за да стреля, но топката премина встрани от вратата. Лука Модрич също опита да преодолее стража, но той бе на мястото си при шута му и улови без проблеми.

В края на първото полувреме, Лукас изпрати много силен изстрел към целта, но топката само разтресе лявата греда.

Снимка 398588

Източник: БГНЕС

След подновяването на играта, "белите" продължиха да търсят поне изравняващо попадение. В 49-ата минута, Рули блесна с още едно невероятно спасяване, след като Рафаел Варан успя да отклони отбита топка към мрежата, но стражът се хвърли и изби.

В 53-ата минута, Аднан Янузай беше намерен от свой съотборник в наказателното поле и веднага се възползва от открилото му се пространство, за да стреля, но кълбото профуча покрай страничния стълб.

Снимка 398587

В 61-ата минута, положението за кралския клуб се усложни още повече, след като Лукас Васкес получи втори жълт и съответно червен картон, с което остави отбора си с човек по-малко цял половин час преди края на срещата. В 79-ата минута, Винисиус получи хубава възможност за гол, но и този път топката само прелетя покрай вратата. Четири минути по-късно, Сосиедад тотално уби надеждите на своя опонент, отбелязвайки втори гол. В негов реализатор се превърна Рубен Пардо - 2:0.

Снимка 398585

След тази загуба, Реал (Мадрид) остава на петото място в Ла Лига с актив от 30 точки, докато Барселона е първи с 37 и тази вечер гостува на Хетафе. Реал Сосиедад пък е 13-ти с 22.