Реал (Мадрид) записа категорична победа при гостуването си на Ейбар в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Два гола на Карим Бензема и по един на Серхио Рамос и Федерико Валверде донесоха победата на "белия балет".

С успеха момчетата на Зинедин Зидан оглавиха временно класирането в Ла Лига, но Барселона все още не е изиграл своя двубой срещу Селта на "Камп Ноу".

Луис Суарес се завърна в групата на Барса

Каталунците посрещат Селта в събота

В 17-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Ейбар топката бе пратена вляво за непокрития Бензема, който вкара за 1:0. Три минути по-късно Еден Азар бе препънат в наказателното поле от Коте. За изпълнението на дузпата зад топката застана капитана Серхио Рамос, който прати топката в долния десен ъгъл на Марко Дмитрович.

Снимка 452033

Източник: EPA/БГНЕС

Зидан: Бензема определено трябва да бъде национал на Франция

"Той е най-добрият"

Десетина минути по-късно Реал получи втора дузпа. Този път нарушението беше срещу Лукас Васкес, но този път зад топката застана Карим Бензема. Французинът също беше точен - 3:0.

В 56-ата минута от Ейбар имаха претенции за дузпа, но след намесата на ВАР реферът Адриан Кордеро Вега отсъди, че нарушение няма. След малко повече от час игра пък Реал вкара четвъртия си гол в мача. Лука Модрич хитро сви топката към дъгата на наказателното поле, а Феде Валверде с безкомпромисен удар оформи крайния резултат на Ипуруа.