Реал (Мадрид) прекъсна черната си серия в Ла Лига и постигна трудна победа с 2:0 над Валядолид. Двубоят бе от 11-ия кръг на първенството.

Автогол на Хави Оливас (83) и попадение на Серхио Рамос от дузпа в 88-ата минута.

Гостите от "Хосе Сорийя" удариха две греди, а домакините много трудно създаваха голови положения. Победата временно изкачи "лос бланкос" до шестата позиция в класирането.

В 83-ата минута Винисиус навлезе в наказателното поле и нанесе изключително неточен удар, който срещна тялото на Оливас и влезе във вратата.

В 88-ата Реал покачи резултата след гол от дузпа. Карим Бензема смени посоката на влизане в наказателното поле и беше фаулиран. Серхио Рамос бе точен от наказателния удар.