Отборът на Реал Мадрид записа лесна победа с 4:0 над Елче в отложен мач от 21-вия кръг на Ла Лига.

Така играчите на Карло Анчелоти съкратиха на 8 точи изоставането си от лидера Балселона. Марко Асенсио се разписа в 8-ата минута, а до почивката Карим Бензема реализира две дузпи - в 31-вата и 45-ата минути.

Четвъртият гол падна в 80-ата, когато влезлият като смяна Лука Модрич намери горния десен ъгъл на вратаря за 4:0.

Мачът трябваше да се проведе преди седмица, но беше отложен заради участието на Реал на световното слубно първенство, което спечели. Преди начало на двубоя домакините показаха спечелената световна клубна титла, а играчите на Елче им направиха шпалир.

С успеха Реал вече има 48 точки на второто място, с 8 по-малко от Барселона. Елче е на последното място със само 9 пункта.