Реал (Мадрид) разгроми безпроблемно Леганес в среща от междинния 11-и кръг в испанската Ла Лига.

Двубоят на стадион "Сантяго Бернабеу" завърши при резултат 5:0.

Точни за победителите бяха петима различни голмайстори - Родриго, Тони Кроос, Серхио Рамос, Карим Бензема и Лука Йович.

Снимка 450451

Източник: Twitter

Играчите на Зинедин Зидан бяха паднали чак на шесто място в таблицата, след няколко неубедителни резултата в последните седмици.

Все пак успокоителното е, че изоставането от лидера Барселона вече е само точка, при уговорката разбира се, че каталунците не са изиграли двубоя си от текущия кръг.

Снимка 445078

Източник: EPA/БГНЕС

Леганес е най-слабият отбор в испанския елит към момента през кампанията, спечелвайки само пет пункта през кампанията до момента, така че успехът на "галактикос" бе напълно обясним.

Отборът има само една победа в актива си и очаквано не взе нищо точно от този двубой.

Домакините водеха с 2:0 след само 8 игрови минути на "Бернабеу".

Снимка 450447

Те поведоха в резултата чрез Родриго в седмата минута, а само няколко секунди след това предимството им вече бе удвоено с попадение на Тони Кроос.

Снимка 450448

В 25-ата минута капитанът Серхио Рамос бе точен от дузпа, като именно при този "класически" резултат дойде и почивката.

Снимка 450449

След нея Карим Бензема, също с точно изпълнение от 11-ия метър покачи на 4:0 в 69-ата минута на двубоя.

Снимка 450452

Крайното 5:0 бе оформено от Йович с гола му в първата минута на добавеното време.