Реал (Мадрид) разби Селта с 6:0 у дома в мач от предпоследния кръг на Ла Лига. Точни за "белите" бяха Гарет Бейл (13,30), Иско (32), Хакими (52), Тони Кроос (81), а Гомес си вкара автогол (74).

Така "белите" си гарантираха третото място в крайното класиране. Тимът на Зинедин Зидан събра 75 точки. Селта е 13-и с 46 пункта.

Гарет Бейл откри резултата в 12-ата минута. Уелсецът бе намерен от Лука Модрич на левия фланг и с хубав удар вкара за 1:0. В 16-ата минута гол на гостите беше отменен заради засада, но останаха съмнения за неотсъдена дузпа за нарушение на Касемиро.

Снимка 356135

Бейл се разписа за втори път в 29-ата минута. Той бе изведен на чудесна позиция от Иско, преодоля бранител на Селта и с удар с левия крак вкара за 2:0.

Две минути по-късно Иско също вкара за 3:0 с удар с далечен удар.

Реал (Мадрид) дава двама играчи и пари за Мохамед Салах

"Белите" ще се опитат да вземат египтянина през лятото

Втората част започна с нов гол във вратата на гостите от Виго. Карим Бензема изведе младия Ашраф в наказателното поле, който успя да прокара топката между краката на вратаря Серхио Алварес. Малко по-късно гол на Бензема беше отменен поради засада на Бейл.

Реал продължи да атакува и стигна до пети гол в 75-ата минута. Серхио Гомес порази собствената си врата след центриране на Асенсио.

Снимка 356136

В 81-ата минута падна шести гол във вратата на Селта, а негов автор стана Тони Кроос, който получи топката в наказателното поле и отблизо беше безпощаден. Малко след това Лука Модрич нацели гредата.