Реал (Мадрид) победи Жирона с 4:2 в първи четвъртифинален мач за Купата на краля. Точни за "белите" на "Бернабеу" бяха Серхио Рамос (42-дузпа,77), Лукас Васкес (17) и Карим Бензема (80). За гостите се разписаха Антони Лозано (7) и Алекс Гранел (66-дузпа).

Двата тима изиграха изключително зрелищен мач, като "кралския клуб" можеше да си осигури и по-конфортна преднина преди реванша следващия четвъртък. С пропуски се отличиха Винисиус, Марсело и Бензема.

Реал (Мадрид) - Жирона 4:2

Реал (М) - Жирона 4:2, Бензема се разписа

Двата тима се изправят в първи четвъртфинал за Купата на краля

Срещата започна отлично за гостите. В 7-ата минута те развиха отлична контраатака. Раул Гарсия получи отляво и центрира в наказателното поле, където Антоно Лосано на втора греда засече топката във вратата за 0:1.

"Белите" отговориха с опасен удар на Марсело, който Ирайсос изби. В 17-ата минута домакините стигнаха до изравнителен гол. Алваро Одриосола бе изведен от Бензема отдясно. Защитникът напредна с топката и върна към връхлитащия в наказателното поле Лукас Васкес, който от няколко метра изравни.

Снимка 402396

Две минути след това Куртоа успя да избие удар от малък ъгъл на Рамальо. В 23-ата минута Одриосола отново се втурна отдясно, но се почуди дали да подава или да стреля към вратата и в крайна сметка Ирайсос се справи.

В 29-ата минута Винисиус се разходи около границата на наказателното поле и опита удар, който мина над вратата. Осем минути по-късно Лукас Васкес центрира към Бензема. Френският нападател овладя топката на гърди и стреля силно над вратата.

Снимка 402394

Източник: Twitter

В 42-ата минута Реал поведе. Лозано фаулира на границата на наказателното поле Винисиус и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Серхио Рамос, който с удар в стил "Паненка" бе точен за 2:1.

В добавеното време на първото полувреме Начо проби през центъра и подаде на Бензема, чийто плътен удар срещна гредата от външната страна.

Снимка 402401

Втората част отново започна с опасност пред Ирайсос. Вратарят успя да избие в корнер удар от малък ъгъл на Бензема. Сантиаго Солари пусна в игра Маркос Йоренте и Тони Кроос, което пообърка играта на "белите".

Така се стигна до 66-ата минута, когато Йоренте игра с ръка при центриране от корнер в наказателното поле на Реал. Съдията Ундиано Майенко бе непоколебим - дузпа за Жирона, която Алекс Гранел с мощен удар превърна в гол за 2:2.

Снимка 402395

"Белите" реагираха мигновено и отново се втурнаха в атака. Единадесет минути по-късно Серхио Рамос отново даде аванс на "кралския клуб". Винисиус проби отляво и върна топката към Марсело. Бразилският защитник центрира остро в наказателното поле, където Рамос с глава заби топката във вратата.

В 80-ата минута Реал се разписа за четвърти път. Кроос намери Винисиус отляво. Младокът пусна успореден пас в наказателното поле, където Бензема на втора греда се разписа на празна врата за 4:2.

Снимка 402410

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Реал взе преднина от два гола преди реванша следващата седмица.