Реал се класира за финала за Суперкупата на Испания, след като победи Валенсия 4:3 след дузпи.

В редовното време мачът завърши 1:1. В продълженията нямаше голове и така се стигна до изпълнение на дузпи.

Карло Анчелоти: Беше случайно, че играхме без испанци срещу Виляреал

"В основата на клуба са испанци"

Срещата се игра на "Кинг Фахд Интернешънъл Стейдиъм" в Рияд (Саудитска Арабия)."Белият балет" ще спори за трофея с победителя от двойката Барселона-Бетис, които играят утре.

Реал натисна от първите минути на двубоя, но откриха резултата в 37-та минута. С дълга топка Бензема бе изведен зад защитата на Валенсия, след което Джьомерт го настигна и фаулира французина. От бялата точка нападателят не сгреши.

Снимка 602057

Валенсия обаче не се сломи и изравни в началото на втората част. Самуел Лино се възползва от груба грешка в защитата на "белия балет" и съумя да се разпише. В продълженията играчите на Карло Анчелоти бяха по-активни, ала не успяха да реализират.

За Валенсия грешници се оказаха Ерай Джьомер и Хосе Гая, които пропуснаха дузпи. Марко Асенсио, Тони Кроос, Лука Модрич и Карим Бензема пък не сгрешиха.