Реал (Мадрид) затвърди футболното си превъзходство, а в мощта на испанския колос се убеди и Манчестър Юнайтед, който преклони глава пред "кралете" във финала за Суперкупата на Европа. Футболистите на Зинедин Зидан вдигнаха пореден трофей, след като се наложиха над своя не по-малко именит съперник с 2:1 на стадион "Филип Македонски" в Скопие, който бе арена на звездния сблъсък. С успеха Реал дублира трофея си, след като успя да победи Севиля в миналогодишното издание на Суперкупата на Европа.

Срещата се игра при изключително тежки метеорологични условия, предвид невероятно топлото време в македонската столица. За Реал на пейката остана голямата звезда - Кристиано Роналдо, който се появи в игра в заключителните минути на срещата.

Реал (Мадрид) - Манчестър Юнайтед, 2:1

Кой ще триумфира за Суперкупата на Европа?

В началото изглеждаше, че играчите на Манчестър Юнайтед са по-организирани, тъй като "червените дяволи" владееха по-трайно топката, но без особен ефект. Картината на терена се промени след 10-та минута, когато испанците поеха контрола върху мача.

Играчите на "белия балет" можеха да открият в 16-та минута, когато Каземиро засече с глава центриране от корнер пред вратарското поле, но ударът му разтресе горната греда.

В 24-та минута обаче Каземиро коригира мерника си!

Бразилецът се възползва от чудесен диагонален пас по въздуха от Карвахал и засече топката в мрежата - 1:0! При повторенията обаче се видя, че авторът на попадението е бил в положение на засада.

Снимка 307341

До края на полувремето играчите на Манчестър не успяха да измислят нищо интересно в предни позиции, докато Карим Бензема опита да удвои резултата. Негов удар по диагонал от наказателното поле обаче бе спасен от Де Хеа.

През второто полувреме зрителите видяха далеч по-интересен и динамичен мач.

В 48-та минута Тони Кроос изпробва рефлекса на Де Хеа със силен удар от дъгата на наказателното поле, но вратарят отново демонстрира високата си класа и изби в корнер.

Испанският страж обаче капитулира за втори път в 52-та минута!

Де Хеа нямаше какво да направи, след като Иско го преодоля, останал сам срещу него след страхотно двойно подаване с Гарет Бейл - 2:0!

Снимка 307342

Отговорът на Манчестър Юнайтед бе мигновен.

Пол Погба бе намерен в наказателното поле, Кейлор Навас изби удара му с глава в краката на Лукаку, който вместо да скъса мрежата, прехвърли вратата на метри от нея!

Минути по-късно Реал пропусна да сложи точка на спора. При поредна чудесна атака през центъра, Гарет Бейл бе изведен отдясно в наказателното поле, но и уелсецът разтресе напречната греда над Де Хеа!

Пропускът бе използван от "червените дяволи", които се върнаха в мача секунди по-късно!

Снимка 307338

Продължителна атака, започната от левия фланг, завърши с фронтален удар на Неманя Матич, Навас отново изби в краката на Лукаку, а този път белгиецът не пропусна да намали резултата - 2:1!

Попадението вдъхна сили на Манчестър Юнайтед, а отборът на Жозе Моуриньо можеше да изравни малко преди края на срещата. Мхитарян изведе по перфектен начин Маркъс Рашфорд, който остана очи в очи с Навас, но чилийският вратар изби удара му в корнер. В добавеното време не се случи нищо по-любопитно и срещата завърши при този резултат!

И така, новият стар Крал на Европа остава Реал (Мадрид)!