Реал (Мадрид) победи Ейбар с 3:1 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Точни за "кралете" на стадион "Алфредо ди Стефано" бяха Тони Кроос, Серхио Рамос и Марсело. Бигас се разписа за баските.

Така тимът на Зинедин Зидан не позволи на Барселона да се откъсне и запази дистанцията от две точки от лидера.

"Белите" поведоха още в 4-ата минута след зрелищен гол на Тони Кроос. Бензема сякаш беше в засада, получи топката, задържа я в наказателното поле и я подаде назад към германския халф, който шутира превъзходно към далечния горен ъгъл. След намеса на ВАР съдията потвърди гола.

Снимка 483622

Източник: Twitter

В 30-ата минута домакините изградиха страхотна контраатака. Серхио Рамос се включи в атака и получи пас от Азар, а за защитника остана най-лесното да се разпише на празна врата за 2:0.

В 37-ата "лос меренгес" нанесоха трети удар в тила на своя съперник. Дмитриевич изби удар на Азар. Топката стигна до Марсело, който с топовен шут бе точен за 3:0.

В 59-ата Серхи Енрике нацели гредата с удар от първа греда, който изненада Куртоа. Малко след това Бигас вкара за крайното 3:1.

Зидан: На Реал му предстоят 11 финала

"Знаем, че преминахме през трудни моменти, а много хора през по-лоши такива"