Отборът на Реал (Мадрид) измъкна победа с 2:1 в днешното си домакинство на Ейбар, след като до 81-ата минута резултатът бе 1:1. Срещата бе от 31-ия кръг в Ла Лига.

Първото попадение падна в 39-ата минута и бе на сметката на гостите. Гонсало Ескаланте изведе по фантастичен начин Марк Ровира на стрелкова позиция, който успя да достигне до топката преди Навас и я прати в мрежата с удар отблизо - 1:0.

Снимка 416621

Източник: БГНЕС

В 56-ата минута, "кралете" достигнаха до изравнителен гол, но той бе отменен след намесата на ВАР заради засада на Карим Бензема. Въпреки това, три минути по-късно, именно французинът направи резултата 1:1. Марко Асенсио центрира към наказателното поле, а Бензема засече топката с глава и реализира.

В 81-ата минута, Тони Кроос комбинира с Карим, а той завърши с глава, като не остави никакви шансове на стража на Ейбар, отбелязвайки второто си попадение в срещата и оформяйки крайното 2:1.

Снимка 416619

След тази победа, Реал (Мадрид) събра актив от 60 точки на третото място в Примера дивисион, докато Ейбар е 11-ти с 39.