Реал (Мадрид) постигна първата си победа в предсезонната подготовка, след като победи с 5:3 Фенербахче в мач за третото място на приятелкия турнир Audi Cup. Срещата се игра на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Турският тим започна силно срещата и още в 6-ата минута поведе чрез Гари Родригес. Бившият футболист на Левски нахлу отляво и нанесе силен удар, при който и Навас не реагира добре. Малко след това играч на Реал изби топката от голлинията след удар на Крузе.

В 12-ата минута "лос меренгес" изравни. Винисиус центрира топката, Диего Рейес не се намеси добре, което позволи на Карим Бензема да се разпише. В 27-ата минута френският нападател направи пълен обрат. Отново Рейес сбърка, а Бензема с глава бе точен за 2:1.

Снимка 436635

В 34-ата минута Фенербахче изравни. Набил Дирар получи топката в наказателното поле, опита удар, при който топката рикошира в Алваро Одриосола и стана неспасяема за Навас.

В началото на второто полувреме Реал отново поведе. Точен бе Карим Бензема с глава в 53-ата минута. Шест минути след това Озан Туфан възстанови равенството - 3:3.

Тотнъм победи Реал и е на финал на "Ауди къп"

Хари Кейн вкара единствения гол в мача

Още в следващата атака "кралете" пак излязоха напред в резултата. Мариано опита удар от границата на наказателното поле, топката бе избита от вратаря, но Начо бе на точното място и вкара за 4:3.

В 79-ата минута вратарят на турския тим спаси удар от воле на Лукас Васкес. Топката обаче попадна право във връхлитащия Мариано, който я прати в опразнената врата за крайното 5:3.