Реал (Мадрид) спечели без много напрежение домакинството си на Депортиво (Ла Коруня), в двубой от 20-ия кръг на испанското футболно първенство.

Мачът на "Сантяго Бернабеу" завърши при показателното 7:1 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха Модрич, Начо, Роналдо и Бейл, като последните трима се разписаха по два пъти в срещата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Реал (Мадрид) - Депортиво (Ла Коруня) 7:1, Роналдо с два гола за "кралете"!

"Белия балет" само с една победа в последните си пет мача в Ла Лига

Първата част от сблъсъка предложи много емоции на феновете по трибуните, които едва ли са останали недоволни от видяното.

Сблъсъкът не започна по възможно най-добрия начин за домакините, що се касае до резултата в него, като в 23-ата минута, след множество пропилени с лека ръка шансове в предни позиции, те се оказаха в ролята на догонващи в резултата.

Снимка 335406

Адриан Лопес даде преднина на гостите, разписвайки се от непосредствена близост, останал пред опразнената врата.

Девет минути по-късно Реал все пак съумя да се върне в мача, с гол на Начо, натоварен с тежката задача да замества капитана на "кралете" Серхио Рамос тази вечер.

Обратът стана пълен три минути преди почивката, когато с фамозен и прецизен изстрел Гарет Бейл покачи на 2:1 за столичани, за радост на треньора Зинедин Зидан.

Звездата на "галактикос" Кристиано Роналдо се отличи с няколко пропуска, но не успя да намери верния път към вратата на Супердепор.

През вторите 45 минути столичани отбелязаха нови пет попадения.

Първо, след 58 минути игра, Бейл бе точен за втори път в мача с прецизен изстрел с глава, а десет минути по-късно и Лука Модрич записа името си в листата с голмайсторите.

Снимка 335405

Хърватският национал бе точен за 4:1, с технично изпълнение от границата на наказателното поле.

И през тази част от сблъсъка Роналдо получи два чудесни шанса за реализиране на попадение, но на първо време така и не успяваше да се разпише.

Снимка 335408

Той все пак стори това 12 минути преди последния съдийски сигнал, когато прати топката по атрактивен начин, от движение, в мрежата на Рубен.

Отново португалецът покачи на 6:1, малко преди края на двубоя. При отбелязването на гола си той бе ударен в главата от Фабиан Шер, но след това се изправи и продължи участието си в срещата.

Крайното, унищожително 7:1 оформи Начо, също отчел се с две попадения в двубоя на "Бернабеу".

Така, с прибавените 3 точки към актива си, Реал си върна 4-ото място във временното класиране, като вече е на 5 пункта от третия Валенсия.

Положението за Депортиво е тежко, тъй като тимът се намира в зоната на изпадащите. Това е логично, с оглед на последните им десет шампионатни мача, в които те записаха само една победа при вече седем загуби.