Испанският и европейски шампион Реал (Мадрид) оправда ролята на фаворит срещу Кадис и победи с 2:1 в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Кралете" стигнаха до гол в 40-ата минута на стадион "Сантяго Бернабеу", когато Едер Милитао разтърси с глава мрежата на гостите.

Райо Валекано победи Реал (Мадрид) с 3:2

Райо Валекано надви Реал (Мадрид) и нанесе първа загуба на отбора в Ла лига

Първо поражение за тима от Мадрид

20 минути преди края на мача Тони Кроос отправи отличен удар от границата на пеналта и удвои преднината на своите. В самия край на двубоя Кадис успя да върне едно попадение, но силите на гостите не стигнаха за повече.

Президентът на ПСЖ: Съжалявам за Барселона, Реал (Мадрид) и Ювентус, те не разбират от футбол

"Някои хора продължават да се опитват да пренапишат историята на футбола"

С 11-ата си победа този сезон Реал (Мадрид) събра 35 точки в Ла Лига и е на второ място, с две точки по-малко от Барселона.