Райо Валекано сътвори сензацията в 13-ия кръг на Ла Лига, побеждавайки Реал (Мадрид) с 3:2. Това е първа загуба за мадридчани в първенството от началото на кампанията.

Санти Комесаня изведе домакините напред в резултата, но "Белите" направиха обрат само за четири минути. Лука Модрич възстанови паритета в 37-ата минута от дузпа, а Едер Милитао даде преднина на гостите. Алваро Гарсия изравни за 2:2 в 44-ата минута.

Оскар Трехо отбеляза победното попадение в 68-ата минута от дузпа, която трябваше да изпълни два пъти, като при първия си опит Куртоа спаси.

Отборът на Карло Анчелоти остана на второ място 32 точки, с две по-малко от новия лидер Барселона, който има 34 пункта. За Райо това е шести успех през сезона и с 21 точки вече заема осмата позиция в генералното класиране.

Бутрагеньо: Ливърпул е много труден противник, но ние сме Реал (Мадрид)

"Ще се срещнат два клуба с голяма история"