Реал (Мадрид) и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 в мач от 25-ия кръг. Порту откри резултата на "Сантиаго Бернабеу" в 55-ата минута, а секунди преди края на редовното време Винисиус изравни.

"Кралете" събраха 53 точки и се изравниха с Барселона на второто място във временното класиране. Баските са пети с 42 точки.

Двубоят започна равностойно, а най-интересното положение в началните минути бе в наказателното поле на "белите". Баските поискаха дузпа за нарушение на Каземиро, но бе отсъдена засада.

В 19-ата минута Модрич получи топката в наказателното поле на добра стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран.

Три минути по-късно Мариано имаше отличен шанс да открие резултата. Нападателят стреля почти от голлинията с глава, но бе притиснят от Горосабел и в крайна сметка от главата на защитника топката срещна гредата. След това кълбото стигна до Асенсио, чийто удар влизаше във вратата, но защитник изби.

Малко след това Варан отправи коварен удар, Ремиро се намеси и топката отново срещна гредата. Минута преди края на първото полувреме вратарят на гостите спаси удар от далечна дистанция на Модрич.

Втората част започна с опасен удар на Начо Монреал, но топката мина над вратата. Баските успяха да изненадат "кралете" в 55-ата минута. Начо Монреал проби отляво и центрира в наказателното поле, където нисичкият Порту засече с глава, откривайки резултата.

Две минути след гола си Порту бе много близо и до асистенция. Той опита да намери с центриране отдясно намиращия се на метри пред вратата на Куртоа Александър Исак, но шведският нападател се размина с топката.

В 63-ата минута удар на Каземиро мина близо до гредата.

В 89-ата минута Реал изравни. Васкес получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там се получиха два рикошета, след което Винисиус прати топката във вратата за 1:1.