Реал (Мадрид) и Осасуна завършиха 1:1 на "Сантиаго Бернабеу" в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. По този начин "белите" прекъснаха серията си от шест поредни победи. Винисиус откри резултата в 42-ата минута. Звездата на домакините Карим Бензема пропусна дузпа в 79-ата минута, а гостите останаха с човек по-малко в същата ситуация, след като Давид Гарсия беше остранен от игра с директен червен картон.

Отборът на Карло Анчелоти опита в началото да наложи траен натиск на съперника. "Белите" създадоха няколко атаки и защитата на гостите бе тествана, но съумя да опази вратата си в първите минути на срещата.

В края на първото полувреме Винисиус изведе мадридчани напред в резултата. Бразилецът опита да подаде на свой съотборник в наказателното поле, но топката премина през куп играчи, без да бъде отиграна и така попадна във вратата на Осасуна.

Непосредствено след началото на второто полувреме, Осасуна възстанови паритета. Кике Гарсия получи  центриране от Унай Гарсия и с премерен удар преодоля Лунин.

Докрая на мача футболистите на Анчелоти търсеха гола, но гостите бяха стабилни и не допуснаха да застрашат вратата им.

Реал Сосиедад победи Жирона с 5:3