Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители:

Удар на Меси от линията на наказателното поле, топката профуча на сантиметри от целта!

88′

Жълт картон за Карвахал.

83′

Играчите на Реал се пренесоха почти изцяло в половината на съперника, което дава големи пространства за бързите футболисти на Барса да пробват да търсят второ попадение чрез контраатака.

81′

Жълт картон за Асенсио.

78′

Коутиньо заменя Дембеле.

75′

Иско заменя Каземиро.

73′

Каземиро пробва да стреля към вратата на Тер Стеген извън наказателното поле, но ударът му минава над вратата.

71′

Артуро Видал заменя Артур.

70′

Барса пропуска да удвои резултата! Продължителна атака на каталунците завърши с извеждащо подаване на Меси към Дембеле отляво в наказателното поле, който стреля опасно, но топката премина до далечната греда!

63′

Жълт картон за Ленгле.

62′

Асенсио заменя Бейл.

61′

Жълт картон за Серхио Рамос.

Снимка 410055

59′

Реал пропусна страхотна възможност! Ракитич и Пике не играха добре пред вратарското поле, топката попадна във Винисиус, който стреля силно, но на пътя на топката застана Ленгле, който с корема си предотврати изравняване!

57′

Удар от движение на Усман Дембеле по диагонала, Куртоа спасява топката, която се движеше по земя.

55′

Валверде заменя Кроос.

50′

Добра атака на Барса позволи на Дембеле да получи топката отляво в наказателното поле, но подаването към точката на дузпата не бе разгадано от Луис Суарес.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Край на първото полувреме, което завършва с груба проява на Серхио Рамос срещу Лео Меси. Незнайно защо санкция от рефера Майенко нямаше. Защитникът на Реал (Мадрид) удари в лицето с лакът звездата на Барса, но сигнал за нарушение не последва!

Снимка 410053

44′

Играчите на Реал (Мадрид) опитват да се задържат в полето на гостите в заключителните минути, но каталунците стоят добре организирани в защита до момента и не допускат критични ситуации пред вратата на Тер Стеген.

39′

Двойно спасяване на Тибо Куртоа! Луис Суарес бе изпуснат фронтално срещу вратата, уругваецът стреля от линията на наказателното поле, вратарят на Реал изби в краката на Лионел Меси, който обаче отново не успя да преодолее белгийският страж на "кралете"!

37′

Меси получи възможност да стреля от добра позиция от фаул, но ударът му не намери очертанията на вратата.

32′

Добър удар на Регилон извън наказателното поле през няколко футболисти, топката мина встрани от целта.

29′

Юношата на "кралете" - Регилон, навлезе отляво в наказателното поле и откровено симулира за дузпа, но реферът Майенко не се хвана на номерата на младия футболист на Реал.

26′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Иван Ракитич извежда каталунците напред, след като се озова на чудесна позиция срещу Тибо Куртоа, който бе прехвърлен много класно с удар отдясно в наказателното поле - 1:0!

Снимка 410050

23′

Модрич можеше да открие резултата! Хърватинът бе намерен от Бензема, но ударът на носителя на "Златна топка" за 2018 година бе блокиран от футболист на Барса!

18′

Най-добрата възможност за Барса! Меси комбинира с Луис Суарес, който изведе аржентинеца отдясно в наказателното поле, но прехвърлящият удар на звездата на каталунците мина до вратата!

15′

Суарес стреля от линията на наказателното поле, но Куртоа с върха на пръстите си изби топката. Така или иначе обаче последва съдийски сигнал за засада.

12′

Варан и Кроос обстрелваха последователно вратата на Барса, но Тер Стеген спаси.

9′

Бензема успя да си осигури позиция за стрелба отляво в наказателното поле, но ударът на нападателя на Реал минава встрани от целта.

3′

Шанс за Бейл още в 3-ата минута. Уелсецът имаше възможност да стреля от добра позиция от фаул, но топката мина над вратата.

2′

Жълт картон за Бускетс за нарушение отзад пред наказателното поле на Барса!

1′

Начало на гигантския сблъсък на "Бернабеу"!

17. Васкес 22. Видал

Време е за пореден епизод от супердербито Реал (Мадрид) - Барселона! Ел Класико е мачът, който всички чакат, а несъмнено това се отнасия и за днешния сблъсък на "Бернабеу".

Той ще е вторите в рамките на няколко дни, а със сигурност домакините се надяват този път изходът да е различен, след като в сряда "кралете" допуснаха поражение с 0:3 у дома и отпаднаха на полуфинал за Купата на Краля с общ резултат 1:4.

Една промяна в групата на Барселона за "Ел Класико"

"Каталунците" се изправят срещу Реал (Мадрид) в събота вечер

През този сезон превъзходството на Барселона е направо стряскащо!

В първия мач в шампионата през есента каталунците разпердушиниха своя голям съперник с 5:1! Поражението пък коства уволнението на треньора Хулен Лопетеги.

На негово място дойде Сантиаго Солари, който дебютира в дербито като треньор с 1:1 на "Камп Ноу" в първия полуфинал за Купата на Краля, но в крайна сметка хиксът не доведе до желания резултат.

Дали това ще се случи днес, или Луис Суарес ще продължи да бележи във вратата на Реал, ще разберем след 21,45 часа, когато е началото на сблъсъка.

Не го пропускайте, зрелището е гарантирано...