"Може би този път казаното от Зидан в съблекалнята не е било в обичайния минорен тон", загатват колегите от испанските медии.

Началото и на това полувреме започва доста да напомня на предишното.

Пет не особено запомнящи се минути, след подновяването на играта.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не премина според очакванията на именитите гости в Памплона.

Домакините дадоха сериозен отпор на далеч по-скъпия и опитен състав от столицата, като на моменти дори леко го превъзхождаха.

Играта на Серхио Леон бе от определящо значение за цялостното представяне на тима.

Футболистът на Осасуна се отличи с попадение на сметката си, след 33 минути игра, като бе и в основата на всичко по-интересно за своя състав.

Тандемът Бензема - Роналдо пък даде ефект в един от случаите, когато Реал излезе напред в резултата след 24 минути игра, но може, а и трябва да представлява доста по-сериозна опасност за съперниковата защита.

Така или иначе началните 45 минути не дадоха превес в резултата на някой от двата състава.

45′

Почивка.

42′

Роналдо опитва триково подаване към Бензема.

Сиригу реагира своевременно и лови топката.

41′

Жълт картон за Фаусто Тиенса Нунес.

37′

Реал опитва да възстанови преднината си.

Пас на Бензема към Роналдо обаче се оказва неуспешен.

33′

1:1!!!

Резултатът е изравнен!

Както личеше и в началото на мача, Леон е сред най-дейните на терена.

Именно той връща тима си в срещата.

28′

Жълт картон за Модрич.

24′

ГООООООООООЛ!!!

Неизбежното се случи, попадение за Реал (Мадрид)!

Голмайстор - Кристиано Роналдо!

Добър извеждащ пас на Бензема, останалото не беше трудно за португалския голмайстор на "кралете".

20′

Съставът от Памплона се държи добре срещу един от грандовете на испанския, европейски и световен футбол.

За момента шансовете пред "белите" за отбелязване на откриващо попадение са сведени до минимум.

15′

Тано е заменен принудително от Давид Гарсия.

Футболистът на Осасуна пострада при сблъсък с Иско и от щаба на състава реагираха незабавно.

10′

Първо официално предупреждение в мача.

То е за Фуентес.

8′

Познато - владението на топката е в полза на Реал, но "кралете" не изглеждат максимално убедителни, когато биват атакувани на контра.

Осасуна изглежда пределно мотивиран да се възползва от това.

4′

Леон изглежда ще бъде едно от най-силните оръжия за домакините.

Футболистът организира първата акция на състава, като единствено бързата намеса на защитниците на Реал спасява гранда от гол във вратата му, на този доста ранен етап от мача.

1′

Марио Васкес

Осасуна посреща Реал (Мадрид) в мач от 22-рия кръг на Примера дивисион. Битката на стадион "Ел Садар" започва в 21:45 часа.

Реал ще изиграе първия си мач от две седмици насам. Лидерът в Примера не е играл в първенството от 29 януари, когато победи с 3:0 Реал Сосиедад.

Това стана факт, след като гостуването на Селта (Виго) миналата седмица беше отменено заради бурни ветрове.

Принудителната пауза даде възможност на контузените футболисти на "кралете" да се възстановят и сега Зинедин Зидан ще може да разчита на Марсело, Дани Карвахал, Лука Модрич, Хамес Родригес и Пепе.

Единствено Гарет Бейл продължава да лекува травмата си, докато Тони Кроос е наказан и няма да пътува до Памплона.

"Имахме време да работи, физически сме добре и сме готови да играем. Предстои ни тежко гостуване. Винаги ни е било трудно на "Ел Садар" и това няма да се промени", заяви Зинедин Зидан.

Реал (Мадрид) иска 44 млн. евро за Марко Асенсио

Талантът е желан от Ман Юнайтед

Действително преди години Реал изпитваше сериозни трудности с гостуванията си в Памплона. Победата довечера обаче е задължителна за столичани, които водят само с точка от Барселона, въпреки че имат два мача по-малко. Осасуна пък е на дъното на класирането след само 10 точки от 21 мача.

"Ние искаме да играем постоянно, а 15 дни без мач са много време, защото играчите се нуждаят от това да стъпват на терена. Уважаваме решенията и сме готови да свършим работата си. Тренировките са хубаво, но играчите обичат мачовете.

Сега мислим за тази среща и искаме да вземем трите точки. Имаме добър отбор и отиваме в Памплона с всичките си оръжия", каза още Зидан.

Флорентино Перес отсече: Не даваме "Сантяго Бернабеу" на Барселона

Финалът няма да се играе там

Осасуна няма победа в първенството от 17 октомври, но показа признаци на развитие под ръководството на новия си треньор Петър Василиевич, който пое тима през януари. Отборът е на 8 точки от спасителната линия в таблицата с подреждането.

"Готови сме. Започваме да показваме какво е конкуренция. Искаме да покажем колко сме единни и с много битка да спечели", коментира капитанът на Осасуна - Ойер Санхурхо преди началото днес.