Леванте успя да измъкне равенство от Реал (Мадрид) във 2-ия кръг на Ла Лига. Във Валенсия двата отбора направиха 3:3. В първия кръг отборът на Карло Анчелоти победи Алавес с 4:1.

Резултатът бе открит в 5-ата минута. Тогава Карим Бензема намери Гарет Бейл в наказателното поле, който стреля ниско, за да оплете топката в мрежата за 0:1. След проверка от ВАР дали е имало засада, попадението бе зачетно.

Наполи победи Венеция с 2:0 в Серия А

Десет от Наполи удариха новака Венеция на старта

"Небесносините" играха дълго с 10 човека

В 46-ата минута домакините изравниха. Марти Роджер отбеляза, след като достигна до пас в наказателното поле и намери долния десен ъгъл за 1:1.

В 57-ата минута обратът бе пълен. Хосе Кампаня от близка дистанците прониза мрежата на Куртоа.

В 73-ата минута, Винисиус Жуниор нанесе удар, който отиде право в долния десен ъгъл за 2:2. В 79-ата минута Леванте отново излезе напред в резултата чрез Робер Пиер. Пет минути по-късно, Алехандро Кантеро стреля в гредата, а в 85-ата минута Реал отново изравни.

Винисиус Жуниор намери десния ъгъл за 3:3. Две минути преди края на редовното време Фернандес от отбора на домакините бе изгонен.