Испанският гранд Реал (Мадрид) спечели визитата си на Виляреал с наглед безпроблемното, но всъщност не съвсем 2:0.

Двубоят бе от програмата на 6-ия кръг на шампионата, а попаденията за победителите в него реализираха Лука Модрич и Кристиано Роналдо (негов 10-и в Ла Лига през сезона).

С изключение на вратарския пост, на който стартира ветеранът Икер Касияс, редиците на "кралете" бяха в обичайния си вид, като Бензема, Роналдо, Хамес и Бейл не спряха да тормозят защитата на съперника, а за чистата мрежа на тима се стараеха Рамос, Марсело, Варан и Карвахал.

Виляреал бе записал поражение и победа в последните си два мача, като днес със сигурност се постара да остави добри впечатления с изявите си срещу "галактикос".

Изненадващо или не, но на терена през първите 10-ина минути имаше един отбор - този на домакините.

"Жълтите" можеха да излязат напред в резултата на 3 пъти, като обаче Касияс бе безупречен в изявите си и не позволи вратата му да бъде поразена.

В 5-ата минута центриране от корнер в наказателното поле на Виляреал достигна до Рамос, който прати топката в мрежата, на арбитърът показа, че бранителят е извършил нарушение в атака.

Последваха нови опити на домакините да създадат опасност пред "бялата" врата, но голове така и не падаха.

В 33-ата минута нулевото равенство най-после бе променено, но в посока Мадрид. Наглед невинно разиграване пред наказателното поле на Виляреал завърши с мощен, премерен шут на Модрич, който буквално остави стража на съперника без възможност за каквато и да било реакция. 0:1!

В 40-ата минута интригата в срещата малко по малко започна да намалява, като след скоростна контра Бензема пусна пас като по конец за Роналдо, който точно от бялата точка нямаше как да сбърка - 2:0 за Реал.

До почивката Уче можеше да се възползва от открила се пред него добра възможност, но не успя да вкара за 1:2, а в самия край на полувремето Марсело, с акробатично изпълнение изби топката от голлинията, запазвайки статуквото.

През вторите 45 минути двата тима леко намалиха темпото на игра, въпреки че акциите на "подводничарите" все така продължаваха.

Нова промяна в резултата не бе записана и преди началото на срещата на Барселона от текущия кръг, Реал вече изостава едва на точка от каталунците.

Ето и единайсетте на Анчелоти, с които той започна тази вечер: Касияс, Рамос, Марсело, Карвахал, Варан, Модрич, Бейл, Кроос, Хамес, Роналдо, Бензема