Винисиус Жуниор от Реал (Мадрид) е несравним, когато става дума за създаване на проблеми на опонентите, каза старши треньорът на Реал Карло Анчелоти, след като бразилецът вкара два гола и направи асистенция при грандиозния обрат с 5:2 срещу Ливърпул в Шампионска лига.

Ливърпул поведе с 2:0 на "Анфийлд", но дубъл на Винисиус възстанови равенството до почивката и постави основата за обрата през втората част след два гола на Бензема и един на Милитао.

Ливърпул - Реал (Мадрид) 2:5 в мач от Шампионската лига

5-звезден Реал (Мадрид) унижи Ливърпул на "Анфийлд" и крачи гордо към 1/4-финалите в Шампионска лига

Реваншът на стадион "Сантаиго Бернабеу" е след две седмици

"Винисиус е най-важният играч в световния футбол днес", каза Анчелоти на пресконференцията след мача.

"Няма толкова постоянен в изявите си играч. Той не спира да се движи. Надявам се, че може да продължи в този ритъм. Срещу Ливърпул беше брилянтен, както винаги", добави Анчелоти.

Юрген Клоп след резила: Отиваме в Мадрид, за да спечелим

Германецът изрази недоволство от своите играчи за пасивните действия и грубите грешки в защита през второто полувреме

Винисиус е играчът с най-много опити за гол (28) и стрелби към вратата (15) в Шампионската лига този сезон и е най-често фаулираният играч в петте най-добри европейски лиги (82).

След като вкара 22 гола с 20 асистенции през миналия сезон, Винисиус вече отбеляза 18 във всички турнири през тази кампания и беше избран за играч на турнира на Световното клубно първенство през януари, помагайки на Реал да си осигури рекордна пета титла.

Анчелоти не спести суперлативите си за целия отбор на Реал след феноменалната победа.

"Това беше историческа победа, като се има предвид къде играхме и как започнахме мача, изоставането с два гола. Но не се предадохме, запазихме хладнокръвие, без паника и обърнахме много труден мач. Но още нищо не е свършило, има реванш, а Ливърпул си остава много силен отбор", коментира Анчелоти.