Президентът на УЕФА и бивш капитан на френския национален отбор Мишел Платини също се изказа не особено възторжено от новия най-скъп трансфер в историята на футбола.
Подобно на играчи на Рафаел ван дер Ваарт и "Феномена" Роналдо, Платини призна, че не смята платените 100 млн. евро за Гарет Бейл от Реал Маридна Тотнъм за реални. .
"Не съм уверен, че Бейл струва 100 милиона евро", заяви Платини пред английската преса.
"Но това не е моя работа. Клубовете работеха над трансфера много дълго и всеки ще бере своите плодове. Това е живот и бизнес, където няма прави и виновни. Всеки взима своето решение", изми си все пак ръцете французинът.
Според испанските медии пък, Реал ще прибира по 3,5 млн. евро годишно само от пробаджата на фланелки с името на уелсеца.
Saso
на 04.09.2013 в 06:08:43 #2Годишно?! Месечно!
Eric_Draven
на 03.09.2013 в 22:13:44 #1Ок, но какво правим когато 20 отбора във Франция са със собственици като на ПСЖ и Монако и 20 отбора в Англия са като Ман Сити и Челси?! Започват трансфери от половин милиард нагоре?? Започнете да мислите малко и вие как да насърчавате развитието на играта и да я пазите от аномалии!