Шведката Хана Йоберг изненада фаворитките и грабна златния медал в класическата дисципина в биатлона - 15 километра индивидуално бягане. Тя успя да повали и 20-е мишени и с добро бягане измина дистанцията за 41:07.2 минути. Йоберг знаеше след последната стрелба е в битка за златото и загуби само 10 секунди от сребърната Анастасия Кузмина в заключителния рунд.

Класиране по медали на зимните олимпийски игри ПьонгЧанг 2018

Швеция спечели първото злато

Кузмина бяга страхотно, но направи две грешки и изостана на 24.7 секунди от шампионката. Така натурализираната рускиня донесе второ сребро за Словакия на игрите в ПьонгЧанг.

Лаура Далмайер прибави бронз към двата си златни медала. Тя стартира с един от последните номера. Тази тактика се оказа неудачна и въпреки добрата стрелба - само една грешка, германката не можа да се пребори дори и за второто място.

Снимка 340383

Ските на Бундестима не бяха много добре намазани, защото Франсиска Пройс успя да повали всички мишени, но остана едва четвърта.

От българките най-добре се представи Даниела Кадева, която събори първите 10 мишени, но после направи 3 грешки и се класира на 53-о място.

Класиране 15 километра индивидуален старт, биатлон дами (време, изост., стрелба):
1. Хана Йоберг (Швеция)  41:07.2  -   0+0+0+0
2. Анастасия Кузмина (Словакия)  41:31.9  +24.7с  0+1+1+0
3. Лаура Далмаейр (Германия) 41:48.4  +42.2с  1+0+0+0
4. Франсиска Пройс (Германия)  42:06.9  +59.7с  0+0+0+0
5. Паулина Фиалкова (Словакия) 42:09.5  +1:02.3  1+0+0+0
6. Моника Хойниш (Полша) 43:02.0 +1:54.8  0+1+0+0
7. Доротеа Вирер (Италия) 43:16.8 +2:08.6  0+1+0+1
8. Елиза Гаспарин (Швейцария) 43:22.4  +2:15.2  1+0+0+0