Рен победи Пари Сен Жермен с 1:0 в последна среща от 19-ия кръг на Лига 1. По този начин звездната селекция водена от Кристоф Галтие записа второ поражение от старта на кампанията. Неймар и Меси започнаха като титуляри, а Мбапе се появи от резервната скамейка, но и това не помогна на столичани да се спасят от поражение.

С победата Рен вече има 37 точки и заема 5-то място, а ПСЖ е лидер, но вече само с 3 точки пред втория Ланс.

Първото полувреме мина изцяло под надмощието на Рен. Арно Калимуендо и Ловро Маер пропиляха отлични възможности да изведат домакините напред в резултата.

Кметът на Париж обяви, че "Парк де Пренс" не се продава, ПСЖ търси алтернативи за нов стадион

Вижте подробности

ПСЖ тръгна уверено през втората част, но ветеранът Стив Манданда направи няколко добри спасявания на вратата на Рен. В 56-ата минута за парижани в игра се появи Килиан Мбапе.

В 64-ата минута Хамари Траоре отбеляза единственото попадение в мача, след като матира Донарума с отличен удар по земя.

До края на срещата ПСЖ хвърли всички сили в атака, но без успех.