ПСЖ разби с 4:0 Олимпик (Марсилия) в дербито на Франция. "Принцовете" вкараха головете на "Парк де Пренс" още през първото полувреме. Точни бяха Мауро Икарди (10', 26') и Килиан Мбапе (32', 44').

Домакините започнаха силно мача и още в началните минути Ди Мария и Мбапе се отчетоха с пропуски.

В 10-ата минута Ди Мария центрира за Икарди, чийто удар с глава бе спасен от Манданда. Аржентинецът обаче се разписа при добавката.

Снимка 449948

Източник: Twitter

В 23-ата минута Мбапе с пета изведе Икарди сам срещу вратаря, но Манданда спаси неговия изстрел. Три по-късно аржентинецът все пак стигна до втория си гол в мача. Тогава той засече с глава чудесен прехвърлящ пас на Верати.

В 32-ата минута Мбапе направи резултата класически. Нападателят вкара на празна врата след пас на Ди Мария.

В 44-ата минута отново аржентинецът бе асистент на гола на Мбапе, след като го изведе на добра позиция.

Защитник на ПСЖ: Никога не бих играл за Марсилия

"Между двата клуба има огромна пропаст"

През второто полувреме ПСЖ намали темпото. Първата по-сериозна опасност дойде едва в 71-ата минута, когато Икарди и Мбапе си взаимодействаха, но французинът стреля покрай вратата.

В 79-ата мощен шут от далече на Валентин Ронжие беше блокиран от Тиаго Силва.

Така ПСЖ продължава да бъде убедителен лидер, като събра 27 точки. Марсилия е седми с 16 пункта.