Пари Сен Жермен постигна поредна победа във френската Лига 1, като се наложи над Лориен с 2:1 при гостуването си.

В герой за парижани се превърна бразилската звезда Неймар. Той откри резултата за ПСЖ още в деветата минута след асистенция на Юго Екитике. Десет минути преди края на мача Неймар подаде на Данило Перейра, който вкара победното попадение за френския шампион. Междувременно Теремас Мофи бе изравнил за Лориен в началото но второто полувреме.

Това бе 12-та победа за ПСЖ от 14 мача, като отборът на Кристоф Галтие все още няма загуба в първенството. Авансът на парижани пред втория Ланс отново е 5 точки. Лориен остана на четвърто място в класирането, но пропусна възможността да влезе в Топ 3.