Световният шампион с Франция през 2018 г. и европейският шампион с ПСЖ през 2025 г., Преснел Кимпембе съобщи, че не съжалява, че е напуснал ПСЖ в посока Катар.
Пред сайта Flashscore.com, Преснел Кимпембе говори за новия си живот, успеха на Усман Дембеле със Златната топка и мечтата си да играе на Световното първенство следващото лято.
Как протича климатизацията ви в Катар, само няколко седмици след пристигането ви?
"Всичко върви добре и съм много щастлив, че съм тук. В момента всичко върви добре, както с отбора, така и в личен план."
Защо подписа с Катар СК ?
"Имах възможността да дойда тук и ми хареса обстановката, както и спортният аспект. Трябваше да дойда тук, за да преоткрия формата си и да получа малко време за игра."
Има ли някакви разлики с Европа?
"Няма съмнение, че това е голяма промяна между европейската култура и тази на Катар. За мен това не се променя много, защото вече съм пътувал тук няколко пъти и познавам града и страната. Всичко върви добре."
Съжаляваш ли, че не завърши кариерата си в ПСЖ ?
"Не, не съжалявам за нищо. Вървя през живота както трябва, стъпка по стъпка. Много съм щастлив да съм тук днес. Направих всичко, което трябваше да направя с ПСЖ, и не съжалявам за нищо. Спечелих всичко. Слава Богу, много съм щастлив. Продължаваме, животът не спира."
Мислите ли, че някога ще се върнете в ПСЖ, като треньор или в друга роля?
"Защо не, някой ден, кой знае? Не се виждам като треньор в бъдеще, поне това не е една от целите ми, но никога не се знае какво ще донесе утрешният ден."
Какво беше чувството да затвориш 20-годишна история с ПСЖ, особено със спечелването на Шампионската лига?
"Това беше много специален момент. Успяхме да спечелим Шампионската лига; това беше Свещеният Граал, най-добрият момент в кариерата ми в ПСЖ. Това е страхотно постижение. Всички сме много щастливи, че се случи по този начин."
Усман Дембеле спечели Златната топка: какво мислите за победата му?
"За мен беше напълно заслужено. Щастлив съм, защото той е приятел, играч на ПСЖ и французин. Така че много се радвам за него. Познаваме Усман, той е обикновен човек в ежедневието, има си собствена личност и е много симпатичен. В света на футбола всички знаем качествата му."
Според вас, кой би могъл да бъде следващият, който ще вдигне Златната топка в този отбор на ПСЖ?
"Има много кандидати. В ПСЖ всеки има качествата да спечели. Няма да назовавам имена, но това е нещо, което се развива в продължение на един сезон и всеки е способен да има сезон мечта. С отбора, който ПСЖ има днес, три четвърти от играчите могат да спечелят "Златната топка".
Говорейки за френския национален отбор , бяхте световни шампиони през 2018 г., но не участвахте на Световното първенство през 2022 г. 2026 г. цел ли е за вас?
"Разбира се, че е така. Докато съм футболист, ще имам цели, дори и да е сложно за мен с дългото ми отсъствие. Никога не знаеш какво ще донесе утрешният ден, така че винаги трябва да вярваш. Ще бъде много сложно, но защо не?"