Пирин гостува на Ботев (Пд) в Коматево в среща от 14-ия кръг на efbet Лига. Цената на билетите за привържениците на Пирин е 8 лева. Главен арбитър на срещата ще бъде Димитър Димитров, а отговорник за ВАР е Волен Чинков.

В миналия кръг "орлетата" завършиха 0:0 при домакинството си на Берое.

Пирин отложи честванията по повод вековната годишнина на клуба

Множеството събития се местят на 22.04.2023

В предстоящия мач Пирин, който заема 15-та позиция в класирането с осем спечелени точки, ще търси втора победа от началото на сезона. Извън плановете за предстоящия мач остава полузащитникът Красимир Станоев, който продължава възстановяването си от мускулна травма. В групата се завръща защитникът Христофор Хубчев, който изтърпя наказанието си за натрупани картони в миналия кръг.

Отборът на Ботев, от който част е бившият футболист на "орлетата" Мохамед Брахими, заема 13-то място с актив от 10 точки. В миналия кръг "канарчетата" отстъпиха при гостуването на Левски с 0:1. От състава на домакините ще липсват защитникът Виктор Генев и нападателят Антоан Бароан, които са наказани. Капитанът Тодор Неделев продължава своето възстановяване.

Пирин е в серия от 3 поредни загуби срещу този съперник. Последната победа на нашия отбор срещу Ботев в елита e в 1-ия кръг на сезон 2017-2018, когато Димитър Благов носи успеха с 1:0 с гол в 79-ата минута на срещата в "Коматево".