Прин спечели с 4:1 контролата с Марек, която се проведе на стадион "Христо Ботев". Дупничани замениха ФК Скопие, с който бе плануван приятелски мач, но бе отменен по желание на феновете на благоевградчани, за което от Пирин благодариха на своя съперник. Неофициален дебют за "орлетата" направи новото попълнение Димитър Тонев, който се появи през второто полувреме.

В 14-ата минута Мартин Смоленски стреля, но вратарят на гостите улови. В 26-ата минута Иван Тасев обърна перфектно фланга на атаката към Дмитро Семенив, който намери с ниско подаване Красимир Станоев и ударът на капитана се отклони в тялото на защитника на гостите Румен Сандев, за да попадне в мрежата.

Две минути по-късно Станоев стреля силно, насочвайки топката под гредата, но вратарят Костадинов спаси с акробатичен плонж.

Минута по-късно Христофор Хубчев стреля с глава след центриране отдясно. В 38-ата минута Борис Тютюков стреля по диагонала, но вратарят спаси. В 40-ата минута Мартин Смоленски стреля фронтално срещу вратата, но право в ръцете на вратаря.  Минута преди края на полувремето Иван Тасев бе изведен на добра позиция, но ударът му срещна страничната греда. В 54-тата минута шут на Мартин Бачев отдалеч излезе в аут.

В 58-ата минута Владимир Медвед пое топката срещу вратата и се разписа за 2:0 с прекрасен удар с десния крак в горния ъгъл. В 72-ата минута Добромир Панчеревски намали разликата в резултата с нисък диагонален шут, след като бе изведен срещу вратаря Кирев. В 78-тата минута резултатът стана 3:1 с попадение на Любомир Тодоров, който засече топката във вратата отблизо.

В 85-ата минута Илкер Будинов се включи отдясно и прати топката във вратата с нисък диагонален удар за 4:1.