Пирин победи с 4:0 в първата си контрола от подготовката за есенния полусезон съименниците си от Разлог, информира сайтът на клуба. "Орлетата" имаха тотално превъзходство в целия мач, като противниците им излизаха много рядко от собствената си половина.

Срещата започна с поредица от атаки към вратата на Пирин Разлог и закономерно, в 12-та минута, Калоян Стоянов вкара ефектно с глава. Две минути по-късно, Веско Стойков завърши перфектна контра и резултата набъбна на 2:0. От тук нататък мачът се развиваше в по-скоро тренировъчно темпо, като "орлетата" наблягаха на заучени атаки. В 36-та минута отново Калоян Стоянов с глава направи резултата класически.

През второто полувреме оборотите спаднаха, но пък влезлите като резверви футболисти показаха хъс и Пирин отбеляза още един гол чрез Херман Пиетробон.

Пирин: Иваников, Ризов, Бодуров, Попев, Катунчев, Дафков, Витанов, Стойков, Пеев, Коцев и Стоянов (Макенджиев, Пиетробон, Мартинес, Наков, Стоев).