Пирин (Благоевград) надделя с 2:1 над третодивизионния Беласица (Петрич). Така тимът от Благоевград спечели петата си контрола от началото на зимната подготовка.

Двубоят се проведе на стадион "Христо Ботев".

В 12-ата минута Пирин излезе напред в резултата. Антон Карачанаков проби отляво и даде успореден на голлинията пас, който бе засечен отблизо от новото попълнение Орлин Старокин.

Тимът на Уорън Фийни стигна да втори гол малко преди края на полувремето. В 42-ата минута Александър Бастунов центрира перфектно в наказателното поле, където Андон Гущеров прати топката в мрежата след хубав удар с глава.

В 82-ата минута Пирин пропусна още едно чисто положение за гол. Асен Либяховски изведе Гущеров на чиста позиция, но техничният му изстрел мина покрай лявата греда. Три минути по-късно Карачанаков пропусна отблизо, след като получи удобно подаване от Либяховски.

Крайният резултат бе оформен от Симеон Бояджиев, който проби отляво и стреля технично в обратния ъгъл.

Последната проверка преди началото на първенството за Пирин ще се проведе в петък, 5 февруари, на стадион "Христо Ботев". Съперник ще бъде Миньор (Перник), информират от клуба.