Първи контролен мач от началото на подготовката си за пролетния дял на шампионата в "А" ПФГ изигра днес на своя стадион "Христо Ботев" обновеният отбор на Пирин Благоевград срещу Миньор (Перник), завършил при резултат 2:1 (1:0) в полза на домакините.

Двубоят се игра на тежък терен при непрекъснат снеговалеж. Възпитаниците на старши треньора Петър Михтарски поведоха в резултата в 19-ата минута с гол на младия нападател Спас Делев.

В 55-ата минута Даниел Пеев вкара за 2:0 в полза на Пирин Благоевград. Само 15 минути преди края Миньор намали на 2:1 с гол на резервата Васил Божиков. Главният съдия на двубоя Драган Стойков показа в 90-ата минута червен картон на Красимир Стоянов (Пирин Благоевград).

Последната контролна среща преди началото на пролетния дял на първенството за отбора на Пирин Благоевград е насрочена за 21 февруари (събота) също на стадион "Христо Ботев" срещу Пирин (Гоце Делчев), когато ще стане и официалното представяне на тима преди подновяването на шампионата.