Треньорът на Пирин Петър Михтарски бе доволен от отбора си, въпреки поражението с 0:1 в гостуването на Локо (Сф):

Получи се интересен двубой, като и двата отбора си разделиха по едно полувреме. Съперниците ни имаха надмощие през първата част, създадоха едно голово положение, вкараха ни един гол, който дойде след груба грешка на нашата защита, която дойде от липсата на концентрация.

През второто полувреме съм доволен от нашата игра, когато диктувахме събитията на терена. Имам претенции за дузпа в наша полза в 73-ата минута за нарушение срещу Костадин Стоянов, която не беше отсъдена. Във втори пореден мач пропускаме първото полувреме.

Но, въпреки че нямахме много голови положения, съм доволен от промяната и мисля, че с времето головите положения ще дойдат. Вярно е, че след 2 мача все още нямаме спечелена точка, но тези две поражения не ме притесняват и мисля, че ще наваксаме. Първата среща я загубихме нелепо, днес също имахме шансове.