90+10′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+10′

КРАЙ НА МАЧА!

Ел Маестро за виковете "Оставка":  Не е моето ниво да коментирам

Ел Маестро за виковете "Оставка": Не е моето ниво да коментирам

Ето подробности

90+3′

ГООЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! Уникална драма на стадион "Васил Левски"! Момчетата на Александър Томаш закономерно бележат втори гол дълбоко в добавеното време. Десният краен защитник Кристиян Пешов излезе очи в очи с Густаво Бусато и с прецизно изпълнение вкара за 2:1.

84′

Бусато! Вратарят на ЦСКА доказа защо дълги години е незаменим титуляр под рамката на вратата на столичния гранд. Димитър Илиев центрира коварно в малкото наказателно поле, Ивайло Иванов отигра топката с глава, принуждавайки Бусато да демонстрира класата си.

80′

Бабакар Дион отстъпва мястото си на Мартин Райнов.

79′

Сайней Санянг заменя Мартин Стойчев.

75′

Каква възможност! Тобиас Хайнц безспорно оказа благоприятно влияние върху играта на ЦСКА, комбинирайки с нападателя Фернандо Каранга, ала таранът стреля в обсега на Кристиан Томов.

73′

ГООЛ ЗА ЦСКА! Макар да се затрудняваха в създаването на положения, "армейците" съумяха да възстановят паритета. Плеймейкърът Тобиас Хайнц отправи великолепно центриране към Данило Асприля, чийто удар с глава разпъна мрежата на Кристиан Томов.

72′

Жълт картон за Матиас Фаетон.

68′

Скаршем е заменен от Данило Асприля.

60′

ГОЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! С оглед посредственото представяне на "армейците", черно-белите заслужено повеждат в сблъсъка. Капитанът на гостите Димитър Илиев намери Бабакар Дион, крилото преодоля червената отбрана, взаимодейства с Мичи Мбала, a той с лекота направи Густаво Бусато безпомощен.

55′

Мартин Петков напуска игра, за да се появи Димитър Илиев.

49′

Хорхе Сегура е официално предупреден.

46′

Ел Маестро с реакцията си ясно показва, че не доволен от играта на ЦСКА през първата част. Станислав Шопов е заменен от Тобиас Хайнц. Мартин Стойчев пък влиза на мястото на Емануел Шакич, а Браян Кордоба замени Енес. Махмутович

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЛУВРЕМЕ!

40′

Жълт картон за Оливер Камдем.

35′

ГРЕДА ЗА ЛОКОМОТИВ! Съставът от Пловдив може много да съжалява, че не води срещу днешния си съперник. Защитата на ЦСКА не бе правилно подредена при центиране от ъглов удар, в което топката достигна до Мартин Петков, а нападателят от непосредствена близост нацели горната греда.

30′

Пропуск! Двама от футболистите на "армейците" Фернандо Каранга и Матиас Фаетон осъществиха прекрасна комбинация, при която французинът се измъкна от отбраната на пловдивчани, за да отправи удар покрай вратата на Кристиян Томов.

Снимка 659728

Източник: startphoto.bg

26′

Отговорът на домакините не закъсня! Тибо Вион реши да се пробва от далечно разстояние да матира вратаря Кристиан Томов, който изпита колебание при спасяването си.

23′

Бусато! "Смърфовете" се чувстват все по-уверени на националния стадион "Васил Левски", тъй като за пореден път застрашиха вратата на Густаво Бусато. Отново Оливер Камдем опита с удар от сериозна дистанция да се разпише, ала бразилецът се отличи с качествена намеса.

19′

Шанс за Локо (Пловдив)! Тимът от Пловдив определено е по-опасен от началото на двубоя. Въпреки незачетеното попадение, възпитаниците на Александър Томаш пропуснаха добра възможност да открият резултата, когато десният краен бранител Оливер Камдем проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле на "червените", след което стреля, но стражът Густаво Бусато изби топката в ъглов удар.

15′

Владеене на топката: ЦСКА: 69%, Локомотив Пловдив: 31%

5′

Гол за Локомотив (Пловдив)!Не! След обстойна проверка на ВАР арбитърът Волен Чинков отмени попадението за гостите поради засада.

1′

14. Тобиас Хайнц

ЦСКА и Локомотив (Пловдив) излизат един срещу друг в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Мачът на националния стадион "Васил Левски армия" е с начален час 17:00, а главен съдия ще бъде Волен Чинков.

Домакините влизат в днешната среща като втори в класирането с 57 точки. "Червените" са само на три зад първия Лудогорец и евентуална победа днес ще ги изравни с "орлите". Разградчани играят по-късно срещу големия съперник на ЦСКА - Левски.

Иначе момчетата на Нестор Ел Маестро са в серия от четири поредни победи. Миналия кръг столичани се справиха с другия Локомотив - София. Те се наложиха с минималното 1:0 на "Надежда", а в герой се превърна Джонатан Линдсет.

Интересното е, че "червените" са отборът, допуснал най-малко голове до момента в efbet Лига. ЦСКА има в своята врата допуснати едва 13 попадения, с един по-малко от Лудогорец. Очевидно и атаката на отбора се справя добре, като в 26 срещи има вкарани 43 гола.

Локомотив (Пд) от своя страна е пети във временното класиране с актив от 47 точки. "Смърфовете" имат обаче едва две победи в последните си пет мача, а в останалите три са загубили. Поражение допуснаха и през миналия кръг, когато паднаха от другия голям претендент за титлата Лудогорец. Иначе евентуална победа днес би подпечатала място в топ 6 за Локомотив.

Пловдивчани са отборът, който е на второ място в родния елит по вкарани голове до момента. В 26 срещи имат отбелязани 44 попадения. За сметка на това обаче са допуснали цели 30 в своята врата - повече от който и да е друг отбор от първата шестица.

През есента ЦСКА се наложи с 2:0 "Лаута". Последната победа за Локомотив пък датира от април месец 2022 година, когато смърфовете се наложиха с 2:0 у дома.

Община Пловдив разреши на ЦСКА да домакинства на "Колежа"